|
|

Ingrediënten runderstoof in satésaus met rijst
700 gram sukadelappen
400 gram basmatirijst
1 middelgrote ui
2 tenen knoflook
6 eetlepels pindakaas
3 theelepels suiker
2 theelepels geraspte gember
1 theelepel gemalen citroengras
1 eetlepel sambal badjak
2 eetlepels ketjap manis
400 ml volle melk
Een beetje olie om in te bakken
Peper en zout

Snijd de sukadelappen in stukken en bestrooi met peper en zout. Verhit een scheut olie in een braadpan en bak de sukade rondom bruin. Schep de sukade uit de pan en zet apart.
Snijd de ui in halve ringen en hak de knoflook in grove stukken. Verhit een scheutje olie in de braadpan en schraap de aanbaksels los. Doe de knoflook en de ui in de pan en fruit tot het glazig ziet. Doe de suiker bij de knoflook en sjalot en laat de suiker smelten.
Doe de pindakaas, de citroengras, de gember, de sambal badjak en de ketjap bij de rest in de pan en roer alles door. Houd je van pittig? Voeg dan meer sambal toe.
Proef of de pindasaus om smaak is. Voeg eventueel meer van bepaalde ingrediënten toe. Giet de melk in de pan en meng met elkaar. Maak af met een beetje peper en zout.
Schep de sukade in de pan en roer goed door. Zet het vuur laag en laat het minimaal 3 uur sudderen.
Kook de rijst zoals aangegeven op de verpakking. Serveer de runderstoof in satésaus met rijst, komkommer en gefrituurde uitjes.


Gisteren gemaakt, was echt lekker. Wordt een terugkerend recept
Heel lekker. Brand tijdens het sudderen wel gemakkelijk aan, dus tussendoor af en toe roeren. Had ook wat ruim meer melk nodig. Mogelijk komt dat, omdat ik gecondenseerde melk gebruikte en niet de aanbevolen volle. Citroengras (had ik niet) vervangen door geraspte citroenschil.