|
|

Ingrediënten de krokante honing kip van la Cubanita voor 6 personen
Voor de krokante kip
300 gram kippendijen
1 eetlepel rijstazijn
1 theelepel geraspte gember
50 gram maïzena
1 teen knoflook
Zonnebloemolie om in te bakken
Voor de honing saus
70 gram honing
2 eetlepels licht sojasaus (gewone sojasaus kan ook)
3 eetlepels water
1 eetlepel appelazijn
Een halve theelepel sesamolie
1 eetlepel maïzena

Snijd de kippendijen in stukjes en pers de teen knoflook.
Doe alle ingrediënten voor de krokante kip in een kom en meng met elkaar. Laat de kip een kwartiertje rusten.
Giet ongeveer 3 cm zonnebloemolie in een pan met dikke bodem (je kunt ook een frituurpan gebruiken). Verhit de olie en bak de kip in 4 delen bruin en krokant. Dit duurt 2 a 3 minuten. Laat de kip uitlekken op een velletje keukenpapier.
Doe de honing, de appelazijn, de sojasaus, de sesamolie en 2 eetlepels water bij elkaar in een steelpan. Verhit tot er een stroperige saus ontstaat. Meng de maïzena met een eetlepel wat er giet bij de saus. Roer tot het mengsel dikker wordt.
Doe de krokante kip bij de honingsaus en schep om tot alle stukjes helemaal bedekt zijn.


Dit lijkt heerlijk.!
Ga het zeker eens proberen
Wel een vraagje is de lichte sojasaus de zoete of de zoute variant?
Denk de zoete maar het zekere voor het onzekere
Alvast mijn dank
Trijntje
Het is een zoute variant. Lichte sojasaus is vooral lichter van kleur. Een voorbeeld is Kikkoman, die kun je gewoon in de supermarkt koken. Je kunt ook de donkere variant gebruiken, maar dan wordt de kip wel iets donkerder van kleur.
Heb het ook gemaakt- heeeeerlijk. Waar combineren Cubanen dit gerecht mee? Gebakken bananen? Avocado? Wat voor groente?
Vraagje,
Welke honing heb je gebruikt? Dat maakt namelijk ook een wereld van verschil!
Ik heb ook zojuist dit heerlijke recept willen maken,
De kip was perfect,
Maar de honingsaus tot 2x toe mislukt,
Het werd ongelooflijk hard!
Kan iemand mij zeggen wat en hoe ik fout heb gedaan,
Ik heb zojuist de honingsaus al van te voren gemaakt om wat tijd te besparen maar vroeg me toch af of dit kan? Moet ik hem vanavond nog een keer maken of kan ik hem weer iets opwarmen en de kip erbij doen?
Hallo,
50 gram maizena voor de kip? Met de gember en rijst azijn gemengd worden het klonten. Is de hoeveelheid maizena niet teveel?
Of doe ik iets verkeerd? Hoor het graag,
Judith