Omgekeerde ananascake

Recept: Omgekeerde ananascake

 

Omgekeerde ananascakeToen het gisteravond een beetje afgekoeld was kreeg ik zin om te bakken. Ik ben nou eenmaal een avondmens, dus na het avondeten leef ik vaak weer helemaal op. Vaak duik ik dan nog even de keuken in voor een avond kook- of baksessie. Bij tropisch weer hoort een tropische cake en daarom besloot ik deze omgekeerde ananascake te maken. Mijn collega had laatst een zelfgemaakte vergelijkbare cake mee naar het werk en ik vond het zo’n leuk idee dat hij meteen op mijn “to cook” lijstje kwam. En gister ging ik dus (voor de derde keer) aan de slag. Het resultaat was dit keer zo goed dat ik niet kon wachten om deze omgekeerde ananascake met jullie te delen. En daarom doe ik dat meteen vandaag. Here you go!




Omgekeerde ananascake

Ingrediënten omgekeerde ananascake voor 12 personen

1 blik ananasschijfen op sap
250 gram basterdsuiker + 2 eetlepels extra
250 gram roomboter
250 gram zelfrijzend bakmeel
5 eieren
1 theelepel vanille extract
2 eetlepels abikozenjam

Omgekeerde ananascake

Verwarm de oven voor op 180 graden.

Bekleed de bodem van een springvorm met bakpapier. Bestrooi het bakpapier met 2 eetlepels suiker. Leg de ananasschijven naast elkaar op de suiker.

Klop de boter en de suiker tot het luchtig is. Voeg, terwijl je blijft kloppen, 1 voor 1 de eieren en het vanille extract toe. Spatel tot slot het zelfrijzend bakmeel door het beslag.

Giet het beslag over de ananas. Zet de springvorm in het midden van de oven en bak in 45 minuten gaar.

Haal de ananascake uit de oven en laat 10 minuten afkoelen op een bakrooster. Keer hem voorzichtig om en verwijder het bakpapier.

Verhit de abrikozenjam. Bestrijk de ananas met een kwastje met abrikozenjam zodat hij mooi gaat glimmen.

Je kunt, als je meer kleur wilt, ook geconfijte kersen toevoegen. Ik deed dit niet, omdat ik ze zelf niet zo lekker vind.

Pin It

2 thoughts on “Recept: Omgekeerde ananascake

  1. Renée van Groeningen schreef:

    Deze bijna dezelfde taart wil ik met jullie delen.
    De Pinapple-Upside-Down cake die ik al 40 jaar maak, heb ik van mijn Amerikaanse schoonzus.
    Bedek eerst de gehele (dichte) bodem van de vorm 26 cm met een mengsel van 50 gr gesmolten boter met donkerbruine bastersuiker. Leg dan de ananasschijven erin. De lege ruimtes tussen de ananas vul je met 200 gr ongezouten walnoten. Daarna het beslag er op.
    Een uur en 10.min bakken. Eerst een half uur op 175 gr en de rest vd tijd 150 gr. Electr oven.
    Dan heb je iets heel bijzonders.
    Heb er ooit in de jaren tachtig een prijs mee gewonnen!

     

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *