|
|


Ingrediënten Aziatisch gemarineerde zalm met paksoi voor 4 personen
Een stuk zalm van 750-1000 gram
4 tenen knoflook
2 theelepels geraspte gember
4 eetlepels tamarindepasta
2 theelepels chilivlokken
4 eetlepels vissaus
2 rode chilipepers
4 eetlepels (lichte) sojasaus
4 eetlepels palm- of basterdsuiker
Sap van een halve citroen
Een paar takjes munt
Een paar takjes koriander
voor de paksoi
2 kroppen shanghai (mini) paksoi
100 ml kippenbouillon
1 eetlepel maïzena
2 tenen knoflook
2 eetlepels geraspte gember
2 eetlepels sesamolie
Een scheutje olie om in te bakken

Pers de teentjes knoflook en hak de koriander en munt fijn.
Verhit de olie in een steelpan. Voeg de knoflook en de gember toe en bak tot het begint te geuren. Voeg de tamarinde, de suiker, de vissaus, de chilivlokken, de sojasaus, de koriander, de munt en het water toe. Breng aan de kook en laat een paar minuten pruttelen.
Leg de zalm op een vel alumiumfolie. Lepel de marinade over de zalm en vouw het aluminiumfolie dicht. Leg de zalm in de koelkast en laat een uur marineren.
Maak ondertussen de paksoi. Snijd de kroppen paksoi in de lengte doormidden.
Verhit een scheut olie in een koekenpan. Doe de knoflook en de gember in de pan en bak tot het begint te geuren. Leg de paksoi in de pan en bak aan beide kanten even aan.
Meng de bouillon met de maïzena en giet samen met de sesamolie in de pan. Bak de paksoi nog even mee.
Verwarm de oven voor op 180 graden.
Bekleed de bakplaat met bakpapier. Leg de zalm en de paksoi op de bakplaat en bak in 10 minuten gaar.
Snijd de chilipeper in ringetjes en hak de overgebleven kruiden grof. Serveer de Aziatische gemarineerde zalm met paksoi, de kruiden en ringetjes chilipeper.
Ook lekker om als pakketje (gewoon in het aluminiumfolie) te grillen op de barbecue.


Super lekkere zalm! Bedankt voor de tip!!
Er staat water toevoegen……… hoeveel?
Hoi Lynn,
Ziet er superlekker uit.
Echter heb ik geen oven.
Is dit gerecht ook te bereiden op een andere wijze?
Bij voorbaat hartelijk dank voor jouw antwoord.
Groetjes,
Manolito